HTML

Learning to smile

Friss topikok

Címkék

Romney Marsh birka, LMP, Laár, B.Á.

2010.02.16. 12:39 karamcsand

Eddig csak az oldalsávba raktam ki, de rájöttem, hogy ez örökérvényű. Többségeteknek valószínűleg nem tetszik/nem érthető. De remélhetőleg sok zenész van köztetek, akik netalántán voltak is már a Vintaga '52 hangszerboltban, és már az alábbi szösszenet nyilván költői túlzás, azért előfordulhat az ilyen. Főleg Spenótapuka B.Á. barátjával...

Egyébként Pájó csinált nekem tegnap este Spenótot és nagyon örültem neki, amikor éhesen hazajöttem a munkából

Tegnap volt Laár a teaházban, az RTL csinált vele riportot a csodás Reflektor számára. A pólója elején mudrák voltak, a hátán "Free Tibet! Free your mind!". Valaki kérdezte, hogy szeretem-e és azt mondtam, érdekel. Valahogy úgy vagyok vele, mint Olé Nydahllal. Nagy lelkesedés van bennük, de kicsit mintha egy másik világban élnének. Szívesen megtapasztalnám, milyen vallási vezetőnek, vagy művésznek lenni. Nem életmód, hanem szemlélet szempontjából.

Ezen a blogon nem akarnék nagyon politizálni, de mindenképpen említésre méltónak találom, hogy a teaházi kollegináim között mennyire nagy az érdeklődés az LMP irányában. Volt, aki kijelentette, hogy vagy nem megy el szavazni, vagy az LMP-re szavaz. Ezt még sarkításnak sem merem igazából nevezni, mert ez tűnik számomra is a logikus döntésnek.
A két nagy pártból az egyiknek kétségkívül kevés az esélye, hogy újraválasszák. (Arra azért kíváncsi leszek, hogy a választói bázisuk mekkora. Ez talán most kiderül. Mert ha túl kicsi, akkor az is előfordulhatna, hogy nem jutnak be a parlamentbe. Ami azért furcsa helyzet volna.) Az ellenzéki nagy párt jó helyzetben van, de túl sok negatívum kapcsolódik hozzájuk, főleg kommunikációs szempontból és lehet, hogy néhány embernek már megfájdította a fülét, hogy 10-15 éve ugyanazt hallják ettől a párttól, ugyanazoktól a politikusoktól. A Fidesz egyik legnagyobb baja, hogy nem tud megújulni.
Van még két kicsi, de erős párt, akik együtt próbálkoznak. Előnyük lehetne abból, hogy alternatívát nyújtanak a két nagy párt konzervatív közönségének, de mindkettő szenved ugyanazoktól a problémáktól, mint a nagyok, csak kevésbé voltak-vannak refelktorfényben. Van még egy Jobbik, aminek erős a bázisa, de egy 70% feletti részvétellel történő szavazáson bajosan ismétli meg az EU-s szavazás bravúrját. Előnye, hogy friss és vidéken is nagy hatalma van, hátránya, hogy mocskos és visszataszító az egészséges gondolkodású embereknek. És van az LMP, ami úgymond "tiszta" még és az eleve jó kampányát még a nevébe is beletolta, de kétséges, hogy elég emberrel tudja közölni, hogy létezik és nem olyan, mint a 0 vagy 1 képviselővel rendelkező bolhapártok, amik fel-felbukkannak a szavazócédulákon minden négyévben.
Szóval kíváncsian várom a fejleményeket. Az LMP-nek eléggé drukkolok, nem feltétlen azért, hogy kormányozzon, de azért mindenképpen, hogy valami új kerüljön a magyar politika vérkeringésébe a Jobbikos vérmérgezésen felül.

Voltak nálunk ZoliNóri hétvégén, örültünk egymásnak, társasoztunk, teáztunk, ilyesmi. Újfent jó társasuk van.

Találtam egy James Herriot-könyvet, amit még nem olvastam ki százszor, sőt egyszer sem és most nagyon élvezem. Ennek nyomán keresgéltem neten és találtam egy wikipedia-szócikket a veszélyeztetett haszonállat-fajtákról. Nagyon szépek tudnak lenni ezek az állatok és viccesek. Ajánlom mindenkinek:)

3 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://somacher.blog.hu/api/trackback/id/6208729

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Artúr 2010.02.17. 13:38:05

Azt azért kifejthetnéd bővebben is, hogy mitől mocskos és visszataszító a Jobbik, mert így önmagában leírni ilyet rágalmazásnak minősül. Azt elismerem, hogy nem vagyok egészséges gondolkodású, de semmi mocskosat és visszataszítót nem látok a Jobbik programjában, nem tudom, hogy mire gondolsz, mondhatnál egy konkrét példát. Ami az LMP-t illeti, nekem inkább tűnik hippigyűlésnek, mint pártnak. A programfüzetüknek több, mint a fele szép színes képekből áll, amik remekül terelik el a figyelmet az amúgy felszínes programjukról. Ezzel remekül meg lehet győzni az olyan embereket, akiket amúgy nem érdekel a politika, tehát azokat az embereket, akiket leírtál, és akik előtt ha nem lobogtatna senki színes képeket és hangzatos címszavakat, akkor nem mennének el szavazni sem.

som 2010.02.17. 14:38:08

Ó, jó hogy mondod, el is felejtettem írni, hogy az LMP-nek nincs igazán komoly programja. Ami viszont ennek ellenére mellette szól, hogy a nagy pártok sem tudtak semmi komolyat felmutatni program címén az utóbbi választásokon. Persze ettől még erre nem lehetnek büszkék. Az utolsó mondatoddal nem értek egyet, mert az EU-s szavazáson pl gyötrelmes volt a részvételi arány, pedig a kampány színes füzetekkel akkor is megvolt. A Jobbikban számomra a rossz értelemben vett jobboldaliság, a Magyar Gárda iránti pozitív hozzáállás, a túlzott magyarkodás a visszataszító. Nagybátyám mesélt arról, hogy a cigánygyűlölő szervezeteknek mekkora hatalmuk van a Hajdúságban (és feltételezem, Kelet-MO nagy részében), és számomra ez félelmetes. A Jobbik egyébként -ebben egyetértünk- az egyik, ha nem A legjobban szervezett mai magyar párt, világos célokkal, egyenes beszéddel. Csak sajnos nekem nem jön be, amit mondanak.

Artúr 2010.02.17. 15:33:47

Valóban nincs a nagy pártoknak sem részletes programja, az MSZP egy kb. LMP-s szintű maszlagot produkált, a Fidesznek meg még ennyit sem találtam, lehet, hogy később lesz valami szösszenetük nekik is. A jobbiknak viszont van egy 88 oldalas, apróbetűs programja, képek nélkül. Még nem olvastam végig, de nem tűnt hülyeségnek. Az EU-s szavazás azért kicsit más szerintem, amennyire én látom, az EP valamiféle látszatszervezet, nem nagyon értem, hogy mi a szerepük és mibe van beleszólásuk, nem annyira közvetlenül érinti az embereket, mint az országgyűlési választások. És persze vannak olyanok, akiket semmilyen demokratikus eszközzel nem lehet rávenni, hogy elmenjenek szavazni, vagy olyanok is, akik amúgy egyáltalán nem is találkoznak a színes programfüzetekkel. Amennyire én látom, a Jobbik nem egy újfasiszta párt, az egyedüli erre utaló jel a programjukban talán a "cigánybűnözés felszámolása" lehet, de valószínű ezt sem a cigányság felszámolásával akarják elérni. A magyar gárda sem neonáci egyesület, és nem támadó, hanem védekező és egymást segítő jellegű szerveződés, amennyire én tudom, roma tagjai is vannak. Nem nézek TV-t, így nem tudom, hogy a média milyen képet próbál kialakítani a Jobbikról és a Magyar Gárdáról, de szerintem azért nézz körül a Jobbik és a Gárda honlapján is.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása